Polonezii modernizeaza tancuri irakiene

Un T 72, modernizat la standardul PT 16, prezentat de compania poloneza Bumar Noi nu putem nici macar exporta TAB-uri cand vin harapii cu bani-n punguta la noi, fabrica de tancuri din Bucuresti este aproape de ruina si nu a mai platit salariile din primavara etc. Dar polonezii sunt oameni…

Continue reading