Veteranilor de război li s-a interzis arborarea drapelului național la Sfântu Gheorghe

Primarul Antal Arpad împreună cu subordonații săi au apelat la tot felul de șiretlicuri pentru a nu arbora tricolorul românesc pe turla instituție, care simbolizează eliberarea primului oraș din Ardealul de Nord de sub ocupație fascisto-hortystă. Asociația Veteranilor de Război a sărbătorit, marți, 71 de ani de la eliberarea orașului de…

Continue reading

Cum isi trateaza Statul Roman veteranii de razboi…

Veste buna pentru guvernanti: stati linstiti in cativa ani toti veteranii – militari adevarati care chiar au luptat pentru Romania, nu ca astia de poarta astazi stele si multe trese pe umeri –  vor muri. De batranete, de foame sau boli si veti scapa de ei… RoMilitary Yotube Floryyn  

Continue reading