„GDELS va produce transportoare blindate la UMB”…

Un gigant american va construi blindate în România. Actele vor fi semnate săptămâna viitoare Ministrul Economiei, Mihai Fifor (n.r. – tot el!), a declarat, joi la Ploieşti, că săptămâna viitoare, la Guvern, se va semna un memorandum cu o companie americană pentru producerea unui transportor blindat 8X8, transmite corespondentul MEDIAFAX….

Continue reading

Romanians for Remainians

http://romaniansadoptremainians.gandul.info/ PS – judecand dupa succesul sutelor de comentarii de infratire adoptie la postarea pe contul Facebook al ziarului The Guardian https://www.facebook.com/theguardian/posts/10154296020311323 cred ca mai repede ne (re)unim cu ei decat cu Republica Moldova.

Continue reading