Despre Expomil 2013

Ieri v-am prezentat cele mai interesante lucruri, din punctul meu de vedere, cu care actuala expozitie a venit anul acesta. Insa o anumita prezenta m-a uimit nespus de mult! Astfel, in pavilionul central, exact la intrare sa-l vada toata lumea, trona o mai veche cunostinta de-a mea: Iveco SuperAV, un…

Continue reading

Vehicule Panhard in dotare

Din pacate nu stiu cat este veste buna sau dimpotriva subiect de gluma amara. Pe langa o suta si ceva de Humvee, Armata Romana mai detine si cam acelasi numar de vehicule URO Vamtac, folosite atat pentru transportul trupelor cat si pentru genisti. Nici Humvee nici Vamtac nu au facut…

Continue reading