Noua armă de asalt a Armatei Române va fi Beretta HARPY!

Sau mai bine-zis ”vor fi”…plural. Două arme intr-una. Armă pe care o cunoașteți din programul NGSW (New Generation Squad Weapon) al US Army sub denumirea de Beretta-General Dynamics-LoneStar Future Weapons RM-277R/AR (bullpup în două variante: Pistol Mitralieră și ”DMR/PSL” – cu țeavă mai lungă și bipod). Este de fapt arma…

Continue reading

SIG SG 553

SIG-553 la cercetas parasutist Sau cel mai bun AK e… elvetian: Cu toate ca am promis sa ma abtin de la alte AK-uri, iata inca unul,.. care de fapt nu e AK (deci promisiune tinuta), desi aproape ca arata si functioneaza ca unul! Este nisa cea mai de sus, calitativ…

Continue reading